Rada školy

Rada školy je orgán školy, zřízený podle školského zákona 167 č.561/2004 sb.

Umožňuje zákonným zástupcům nezletilých žáků, pedagogickým pracovníkům, zřizovateli školy a dalším osobám podílet se na správě školy.

O čem školská rada rozhoduje a k čemu se vyjadřuje:

• Vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích orgánů a k jejich uskutečňování.
  • Schvaluje výroční zprávu školy.
  • Schvaluje řád školy a navrhuje změny.
  • Schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků.
  • Podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy.
  • Projednává návrh rozpočtu právnické osoby na další rok a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření.
  • Projednává inspekční zprávy České školní inspekce.
  • Podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu ve školství a dalším orgánům státní správy.
  • Podává návrh na změnu ředitele.

Složení školské rady:

Rada školy má 6 členů. Volební období trvá 3 roky. Dva členové jsou zákonní zástupci žáků, dva členové jsou zástupci zřizovatele a dva členové jsou zástupci pedagogů.

Na ZŠ Sluneční 38 v Šumperku je od 15. prosince 2023 rada školy v tomto složení:

Bc. Václav Doubrava – za zřizovatele      vaclav.doubrava@mp.zabreh.cz

PaedDr. Martin Soural, MBA, LL.M. – za zřizovatele     martin.soural@seznam.cz

Mgr. Martin Strnad  – zákonný zástupce žáků             m.strned@avdent.cz

Vladimír Valouch – zákonný zástupce žáků               vladimir.valouch@seznam.cz

Mgr. Jiří Nétek – zaměstnanec školy – učitel              jiri.netek@slunecniskola.cz

Mgr. Michal Zelený – zaměstnanec školy – učitel          michal.zeleny@slunecniskola.cz

Předsedou školské rady byl na zasedání 10.1.2024 zvolen Mgr. Jiří Nétek.

Pokud máte nějaké náměty nebo připomínky týkající se ZŠ Sluneční, napište je některému z členů rady školy. Budeme se jimi určitě zabývat a snažit se udělat vše nejlepší pro vzdělání a výchovu dětí na ZŠ Sluneční 38.